TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

11OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

11OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK
MERKEZ
Yayına Giriş: 21.03.2016 Son Güncelleme: 21.03.2016

19-20 Mart 2016 tarihlerinde yaklaşık 300 delege ve üye katılımı ile 11.Olağan Genel Kurulumuzu Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirdik.

Genel Kurul sürecinde ve öncesinde emeği geçen tüm meslektaşlarımıza, Genel Merkez ve Şube organlarımıza, Temsilciliklerimize, sevgili öğrencilerimize, Odamıza her zaman destek olan TMMOB ve Odalarına teşekkür ederiz.

20 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçimler sonucunda oluşan Yönetim Kurulu asıl ve yedek üyeleri aşağıdaki gibidir.

Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri 

 • Yusuf SONGÜL
 • Yaşar ÜZÜMCÜ
 • İffet Dilek AKAN
 • Murat ŞANLI
 • Eren KAYA
 • Mehmet BİNGÖL
 • Kemal Zeki TAYDAŞ

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri 

 • Oğuz PELİKLİ
 • Serap BİLGEN ÇINAR
 • Tufan GÜNDÜZALP
 • Sezgin ÇALIŞKAN
 • Zafer ERBAY
 • Ali VAROL
 • İbrahim Gürcan YILDIZ

 

 

 

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI

11. OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ

19 Mart 2016

            Mart 2014 tarihinde başlayan 10.Dönem çalışmalarımızı oda yönetim, denetleme ve onur kurulları, şube ve temsilciliklerimizden almış olduğumuz destekle sempozyum, kongre, kurultay, konferans, bahar şenliği, söyleşi ve sosyal etkinliklerle zenginleştirerek, bu zor şartlar altında TMMOB ve bağlı odalarına yapılan her türlü saldırıya, görev, yetki ve sorumluluk alanlarımızın daraltılmasına rağmen teslim aldığımız bayrağı eğmeden, bükmeden, yere düşürmeden üyelerimizden ve örgütlülüğümüzden aldığımız güçle bu günlere kadar taşımayı başardık.

            Bu bilinçle bugün gerçekleştirdiğimiz 11.Olağan Genel Kurulumuza katılım sağlayan tüm delege ve desteklerini bizden esirgemeyen dost ve kardeş meslek örgütlerini ve üst birliğimiz TMMOB‘yi selamlıyoruz.

            Şube genel kurullarımızı, odamızın ve mesleğimizin saygınlığına yakışır bir biçimde tamamlayarak gelişen bu süreçte şubelerimizden başlayan demokratik kongreler üzerine oluşan delegasyon üye ve dostlarımızla Genel Kurulumuz gerçekleşmiştir.

            Genel Kurulumuz divan seçimiyle başlayıp oda başkanımızın genel kurulu selamlaması ve TMMOB yönetim kurulu başkanı Mehmet Soğancı‘nın genel kurulumuza mesajıyla devam etmiştir. Üye ve konuklarımızın katkılarıyla zenginleşen genel kurulumuzda geçmiş dönem Çalışma Raporu, Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporları sunulmuş, üzerinde gerekli değerlendirmeler yapılmış ve 10.Dönem Yönetim Kurulu, genel kurula katılan delegelerin oybirliğiyle aklanmıştır.

            Meslek ve oda sorunları üzerine konuşmalar, sunum ve değerlendirmeler yapılıp, mesleğimizin etik kurallarını evrensel boyutta geliştirerek özenle bu anlayışın devam ettirileceği vurgulanmıştır. İstisnasız herkesin gıdaya eşit bir şekilde erişim hakkı vardır. Hakça paylaşımın olduğu bir dünyada açlıktan söz edilemez. Gıdaya erişim hakkının engellenmesi bir insanlık suçu ve sorunudur. Gıda güvencesinin ayrılmaz bir parçası olan gıda güvenliğinin sağlanabilmesi için de gıda mühendisine ve gıda denetimine ihtiyaç vardır. Kamuda gıda mühendisi istihdamı gıda güvenliğinin garantisidir.

            Ülkemizde uygulanan gıda politikasına karşı üretim-tüketim ekonomisi ve gelişiminin, meslektaşlarımızın çalışma koşullarının ve taleplerinin etkin takipçisi olacağız ve bu yolda halkımızın çıkarları yanında yer alarak mesleğimizi onurla yerine getirmeye devam edeceğiz.

            Gıda mühendisliği eğitimini sadece bir diploma almak olarak gören anlayışlara karşı duran, nitelikli bir gıda mühendisliği eğitiminin sağlanmasını savunup bunu her alanda yüksek sesle dile getireceğiz.

Önümüzdeki dönemde TMMOB ve odamız örgütlülüğünü güçlendirici, iktidarın saldırgan politikalarına karşı birlik içinde hazırlıklı olmamızı gerektirecek bir yaklaşım ve içerikle örgütlenme sorumluluğumuz artmaktadır. Bundan dolayı mesleki uygulama ve kamusal hizmet niteliğimizi yükseltmek zorundayız.

            Yeni dönemde ülkemiz ve halkımız üzerinde olduğu kadar TMMOB de baskı altındadır. Toplumdan yükselen barış, eşitlik, özgürlük ve demokrasi taleplerine bir bütün olarak yaşamın her alanında kadın erkek omuz omuza ses vermeye ve katkı sunmaya Odamız devam edecektir.

            Ülke, meslek ve oda sorunlarına karşı yeni çalışma döneminde sorunların köklü tarzda aşılması ve insanca başka bir yaşam, başka bir TÜRKİYE için; eşitlikçi, özgürlükçü, barış içinde demokratik, laik, sanayileşmiş, kalkınmış, her alanda tam bağımsız bir TÜRKİYE için mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz. Şubelerimiz, temsilciliklerimiz, tüm üye ve dostlarımızla BİR olarak BİRLİKTE olarak ;  "BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
11. OLAĞAN GENEL KURULU

 

Okunma Sayısı: 1004