TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

ACI BİR GÜNE UYANDIK TÜM YURTTAŞLARIMIZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI VE SAĞLIK DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ

ACI BİR GÜNE UYANDIK TÜM YURTTAŞLARIMIZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI VE SAĞLIK DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ
MERKEZ
Yayına Giriş: 06.02.2023 Son Güncelleme: 06.02.2023

Acı bir güne uyandık, birden fazla noktada yıkım var ve ağır kış koşulları altında zor günler geçireceğiz. Başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm yurttaşlarımız için başsağlığı ve sağlık dileklerimizi iletiyoruz.

Bölgedeki TMMOB İl Koordinasyon Kurulları, illerde kriz masaları oluşturmaya başladı, tüm birimlerimiz ile seferberlik halinde olacağız.

Tüm meslektaşlarımıza ve ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diliyoruz.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

 

6 Şubat 2023 sabaha karşı Kahramanmaraş‘ın Pazarcık İlçesinde yaşanan ve ülke tarihimizin en büyük depremlerinden birisi olarak kayıtlara geçen depreme ilişkin TMMOB YÖnetim Kurulu tarafından basın açıklaması yapıldı.

TÜM ÜLKEMİZE BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR, ÖRGÜTLÜLÜĞÜMÜZÜ DAYANIŞMA VE YARDIM İÇİN SEFERBER OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen ve merkez üssü Kahramanmaraş`ın Pazarcık ilçesi olarak belirlenen 7,7 büyüklüğündeki depremde başta Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Osmaniye ve Diyarbakır illeri olmak üzere çok geniş bir bölgede büyük bir yıkım yaşanmıştır.

Gerek yaygınlığı gerekse sonuçları itibariyle son yıllarda yaşanan en büyük felaketlerden biri olan depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır, yaralılara şifa ve tüm ülkemize baş sağlığı diliyoruz. Enkaz altında yardım bekleyen yurttaşlarımızın en kısa sürede kurtarılmasını ümit ediyoruz.

Depremin büyüklüğü, afetin yaşandığı alanın genişliği ve yapıların durumu depremin sonuçlarını daha da ağırlaştırmıştır. Bölgedeki olumsuz hava koşulları ve ulaşım imkanlarının kısıtlılıkları depremzedelerin yaşam koşullarını daha da olumsuz hale getirmektedir.

TMMOB örgütlülüğü olarak afet bölgesindeki ihtiyaçların tespiti ve karşılanması için İl Koordinasyon Kurullarımız ve Odalarımızla birlikte bir seferberlik içine girmiş bulunuyoruz.

Bölgedeki arama-kurtarma ve hasar tespit çalışmalarına yardımcı olabilmek, yardım faaliyetlerine destek sağlayabilmek için resmi kurumlarla işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmak için girişimlerimiz sürmektedir. Tüm üyelerimizi bu çalışmalara destek vermeye çağırıyoruz.

Tespit edilecek ihtiyaçlar doğrultusunda yardım malzemelerinin toplanması ve gerekli dayanışma faaliyetlerinin örgütlenmesi için ülkemizin dört bir yanındaki üyelerimizi ve birimlerimizi gerekli hazırlıkları yapmaya davet ediyoruz.

Bu zorlukları hep birlikte ve dayanışmayla aşacağız.

TMMOB YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 904