BASINAKAMUOYUNA VE HALKIN GIDA GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU TARIM ORMAN BAKANI SN PROF DR VAHİT KİRİŞCİ`YE

BASINAKAMUOYUNA VE
HALKIN GIDA GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU
TARIM ORMAN BAKANI SN PROF DR VAHİT KİRİŞCİ`YE
MERKEZ
Yayına Giriş: 19.12.2022 Son Güncelleme: 19.12.2022

 

 

Basına,  Kamuoyuna ve
Halkın Gıda Güvenliğinden sorumlu
Tarım Orman Bakanı Sn. Prof. Dr. Vahit Kirişci`ye

Tarım Orman Bakanlığı tarafından Cuma günü açıklanan 1.200 kişilik personel alımından Gıda Mühendislerine sadece ve sadece 14 kişilik yer verilmesi odamızı ve meslektaşlarımızı yine hayal kırıklığına uğratmıştır. Her seferinde bir dahi ki alımda daha fazla Gıda Mühendisi alımı yapılacağına dair verilen sözler boş vaatten öteye gitmemiştir. Aylardır aldıkları yüksek puanlarla bu alımları bekleyen, her ortamda daha fazla alım olması için mücadele eden Odamız ve bütün umutlarını yeni bakan olan Sn. Prof. Dr. Vahit Kirişci`ye bağlamış meslektaşlarımızın çıkan bu sonuç karşısında gösterdiği her türlü tepki ve isyan haklıdır.

-Sn. Bakana soruyoruz;  Bu halkın gıda güvenliğini sağlamaktan siz sorumlu değil misiniz? Her gün yaşanan zehirlenmelere, gıda sahtekârlıklarına ne zaman dur diyeceksiniz.

-Gıda güvenliğini sağlamak için bu alanda uzmanlaşmış meslek olan Gıda Mühendislerinden neden yeterli alım yapmıyorsunuz?

- 40.000 gıda mühendisinin açık açık hissettiği bu ayrımcılığa ve haksızlığa ne zaman son vereceksiniz.

Artık yeter diyoruz!

Tarım Orman Bakanlığının Mart 2023 de yapacağı personel alımında bu haksızlıklara bir son verilmesini ve en az 1.000 Gıda Mühendisinin alımının yapılmasını bekliyor ve talep ediyoruz.

 

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

 


 

Okunma Sayısı: 1090