TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

BAŞKANIMIZ PETEK ATAMAN İZMİR’DEYDİ…

BAŞKANIMIZ PETEK ATAMAN İZMİR’DEYDİ…
MERKEZ
Yayına Giriş: 06.05.2013 Son Güncelleme: 06.05.2013

 

15 Aralık 2012‘de başlattığımız; "Gıda Güvenliğinin Sağlanmasında Gıda Mühendislerinin Rolü" konulu eylem sürecinin ikinci aşamasında yurt çapında devam etmekte olan eylemlilik sürecimizde İzmir Şubemiz tarafından gerçekleştirilen eylemlerden 4 Mayıs 2013 Alsancak eylemine Oda Başkanımız Petek Ataman katılarak destek vermiştir.   Başkanımız tarafından TBMM çatısındaki tüm 24. Dönem İzmir Milletvekillerine yapılan davete cevaben eylemde bulunarak imza toplamaya destek veren CHP İzmir milletvekili Sn. Musa Çam‘a; yanımızda olmayan ancak gönderdiği mesajla başarı dileyen Birgül Ayman Güler ve İlknur Denizli‘ye; standımızda bizimle olan CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Mutlu Akpınar‘a; bizleri ziyaret eden Dünya Gazetesi yazarı Ali Ekber Yıldırım, EGE-KOOP Başkanı Hüseyin Aslan, ilgi gösteren çok sayıda basın mensubuna teşekkür ederiz.

Güvenli gıdaya erişmek ve daha fazla denetimsiz gıdaya maruz kalmamak ve gıda mühendislerinin içinde bulunduğu haksız durumun sonlanması için, mesleğimizin saygınlığı ve hak ettiği yeri bulması için kararlı tavrımız sürecektir.

Başkanımız ayrıca Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) tarafından ortaklaşa düzenlenen II. Türk Mutfağı Zirvesi!‘nde "Gıdanın Sağlığa Etkisi" isimli Panelin "Sağlıklı Toplum için Sağlıklı Gıda" başlıklı oturumunda moderatör olarak görev aldı.

 

Okunma Sayısı: 786