TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

BAŞKANIMIZIN ODAMIZIN İSTİHDAM ÇALIŞMALARI HAKKINDAKİ AÇIKLAMASI

BAŞKANIMIZIN ODAMIZIN İSTİHDAM ÇALIŞMALARI HAKKINDAKİ AÇIKLAMASI
MERKEZ
Yayına Giriş: 10.09.2012 Son Güncelleme: 10.09.2012

Değerli meslektaşlarımız;

07.09.2012 tarihinde TAGEM tarafından resmi web sitesinde,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı‘na bağlı Araştırma Enstitüsü/İstasyon Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sözleşmeli Mühendis, Biyolog ve Veteriner Hekim alım ilanı yayınlanmıştır. İlan metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılması mümkündür.

Açıklanan 192 kadro içerisinde bir tane dahi Gıda Mühendisi bulunmamaktadır. Bu durum hepimizi son derece rahatsız etmiştir. Hafta sonu Odamızın telefonları, kişisel telefonlarımız kilitlenmiş, meslektaşlarımız yoğun biçimde haklı tepkilerini dile getirmişlerdir.

Bizler sizlerin temsilcileri olarak aynı hassasiyet içindeyiz, sizlerin sonuna kadar sesi/sözü olmaya çalışacağız öncelikle bundan emin olun lütfen.

Bu duruma yönelik bir çalışma başlattık. Bu kapsamda;

• Ben şahsen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Sn. Mehdi Eker‘in özel kalemi ile görüştüm, konuyu aktardım, acil görüşme talep ettim. Gıda Mühendisi olan ve sorunlarımızı sürekli aktardığımız milletvekillerimiz ile görüştüm, durumu aktardım ve desteklerini rica ettim. Her iki taraftan da dönüşlerini beklemekteyiz.

• TAGEM‘in bağlı bulunduğu müsteşar yardımcısı Sn. Ferhat Şelli‘den randevu talep ettik, dönüş beklemekteyiz.

• Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürü‘nü aradık, il dışında olduğundan kendisi ile Çarşamba günü tekrar iletişim kurulacak

• Özellikle bu konuda tartışmakta ve akıl yormakta olan meslektaşlarımızdan isteyen herkesin dahil olacağı, içinde bizlerin (genel merkez ve şube ve temsilciliklerimiz) de bulunduğu bir e posta grubu oluşturuldu. Böylece gelinen noktayı, yapılması gerekenleri sürekli sizlerle birlikte değerlendirecek, izlenecek yol haritasını sizlerle de paylaşacağız. İlgili gruba katılmak için Odamıza üye olmak zorunluluğu bulunmamaktadır, ancak Gıda Mühendisi olmak zorunludur. Zaman zaman buna yönelik tespit çalışması yapacağız, bizlere bilgilerinizi ne kadar net aktarırsanız işimizi o kadar kolaylaştırırsınız.

Kısacası biz bir bütünüz. Atacağımız her adımı sizlerle değerlendirecek, yapılan her işi ve gelinen noktaları da gerek web sayfamızdan, gerekse e posta ile paylaşacağız.

Saygılarımızla

R. Petek ATAMAN

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

TAGEM_Duyuru Metnine ulaşmak için tıklayınız

Dosyalar
Okunma Sayısı: 1916