TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE TMMOB VE BAĞLI ODALAR TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE TMMOB VE BAĞLI ODALAR TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ
MERKEZ
Yayına Giriş: 21.02.2011 Son Güncelleme: 21.02.2011

21.02.2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül‘ün koordinatörlüğünde, TMMOB ve birliğe bağlı meslek odaları başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız R. Petek ATAMAN ‘ın katıldığı toplantıda, KILIÇDAROĞLU, toplumu şekillendiren mimar ve mühendislere, toplumun refaha ulaşmasında önemli sorumluluklar düştüğünü ifade ederek, yoksulluğun sona erdirileceği ve herkesin karnının doyabileceği bir Türkiye yaratmanın ortak görev olduğunu vurguladı.

TMMOB ‘un çalışmaların yakından takip ettiğini ifade eden KILIÇDAROĞLU, meslek odalarının iktidar sahiplerini eleştirmesi gerektiğini de ifade etti ve şöyle devam etti:

‘‘Sayın Başbakan, meslek odalarına çok sıcak bakmıyor. Çünkü sizler hiçbir siyasal partinin arka bahçesi konumuna gelmediniz. Doğruları söylediniz. Bizi de eleştirdiniz. Biz bunu demokrasinin güzelliği olarak görüyoruz. Bizi de eleştireceksiniz. Hataları söyleyeceksiniz, yanlışlarımızı söyleyeceksiniz ki biz de ne olup olmadığını bilelim. Çünkü siz hayatın bütün alanlarındasınız. Bütün alanları gözlerken elbette sorunlarla karşılaşıyorsunuz ve toplumsal sorumluluğunuzun gereği olarak o sorunları ve çözümlerinizi dillendiriyorsunuz. Bizler de politikacılar olarak bundan yararlanıyoruz.‘‘

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SOĞANCI da yaptığı konuşmada, ‘‘Çarpık kentleşmenin yaygınlaştığını, orman ve tarım alanlarının peşkeş çekildiğini ve çevrenin yok edildiğini‘‘ öne sürdü ve kendi meslek alanlarına ilişkin de ciddi tahribat gözlemlediklerini belirtti. Mehmet SOĞANCI, siyasetçilerin meslek odalarının gözlemlerini ve aktardıkları eleştirileri dikkate almaları gerektiğini de vurguladı. Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantının bu kısmında, tüm Oda Başkanları söz alarak, kendi meslek alanlarına yönelik sıkıntıları ve CHP‘den beklentilerini dile getirdiler. Oda Başkanımız Petek ATAMAN ise, gıdaya ulaşmanın vazgeçilmez bir hak olduğunu, EBK, SEK ve Şeker Fabrikalarında gerçekleştirilen özelleştirmelerin olumsuz etkilerinin  hala gözlenmekte olduğunu vurguladı. Çok sayıda bölüm açılarak, meslek alanımızda işsizlik sorunun artırıldığını vurguladı. Sorumlu yöneticilik uygulamasının sorunlarının düzeltilmesi  yerine  kaldırılmasının doğru olmadığını ifade etti. 

Okunma Sayısı: 1036