TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE TEBRİK BAŞARI VE HOŞGELDİNİZ MESAJI

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE 
TEBRİK BAŞARI VE HOŞGELDİNİZ MESAJI
MERKEZ
Yayına Giriş: 06.09.2022 Son Güncelleme: 06.09.2022

 

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE

TEBRİK, BAŞARI ve HOŞGELDİNİZ MESAJI

 

Sevgili Öğrenci Arkadaşlarımız,

Yıllar süren bir hazırlık sürecini geride bırakarak 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı`nı başarıyla tamamladınız. Önünüzde üniversite kayıtları ile birlikte başlayacak yeni bir hayat, keşfedilmeyi bekleyen büyük bir dünya uzanıyor.

Harcadığı emeğin karşılığını bir nebze alan ve heyecanla yeni yaşamını bekleyen herkesi yürekten kutluyor, başarılı bir öğrencilik hayatı diliyoruz.

TMMOB ve GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI`nın üniversite hayatınız boyunca yanınızda olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Odamız;

Anayasanın 135. maddesinde tanımlanan, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Gıda Mühendisleri Odası; 6235 sayılı yasa ile kurulan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği‘ne bağlı bir Oda olarak, 1996 yılında kurulmuştur. 

Odamız; bugün 24000‘in üzerinde üye ve 3000`in üzerindeki öğrenci üyesiyle hızla büyüyen bir yapı olma özelliğini taşımaktadır. Odamızın Adana, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Konya ve Mersin olmak üzere 7 ilde Şubesi, Aydın, Balıkesir, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Ordu, Rize,  Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Van ve Zonguldak olmak üzere 24 ilde İl Temsilciliği ve toplam 33 üniversitede Öğrenci Temsilciliği bulunmaktadır.

Gıda Mühendisleri Odası, meslek mensuplarının haklarını korumak, gıda mühendisliği mesleğini tanıtmak, meslek alanını ilgilendiren konularda toplumu bilgilendirmek, meslek alanındaki gelişmeleri izlemek ve yaymak, sektörü ve toplumu doğru şekilde yönlendirmek, gıda politikalarının oluşturulmasında söz sahibi olmak, mesleğe yönelik eğitimler düzenlemek, mesleğin gelişimine katkıda bulunacak her türlü etkinliği düzenlemek ve desteklemek, her türlü bilimsel ve mesleki yayınlar yapmak gibi amaçlara yönelik olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelecekteki Genç Meslektaşlarımız,

Öğrenciliğiniz süresince; GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI, Odamıza bağlı şube ve temsilciliklerimizin kapısı dayanışma için sizlere açıktır. Şunu bilmenizi isteriz ki, mesleğimiz yalnızca bilim ve teknoloji ile değil, dayanışma ve insan sevgisi ile de gelişmektedir.

Meslek odamızın yüzü dayanışmaya, emeğe ve doğaya dönüktür. Ülkemizin, halkımızın çıkarlarını korumak için her alanda yürüttüğümüz dayanışma ve mücadelede sizler ülkemizin ve meslek odamızın geleceğisiniz.  

Sevgili Genç Arkadaşlarımız;

Kamu kurumu niteliğine sahip bir meslek örgütü olan Gıda Mühendisleri Odası`nın, Öğrenci Temsilcilikleri çatısı altında örgütlenmek, sizlere daha öğrenci iken mesleğimizle tanışma fırsatı sunmaktadır.

Gıda Mühendisleri Odası`nın öğrenci üyeliği sizlere Odamızın gerçekleştireceği her türlü kongre, seminer, panel, meslek içi eğitim ve sosyal faaliyetlerden yararlanarak ileride meslektaş olacağınız her üniversiteden öğrenci arkadaşlarımızla tanışmak, kaynaşmak ve donanımlı bir gıda mühendisi olarak mezun olup hayata atılmak konularında önemli kazanımlar sağlayacaktır.

Odamızda çalışmalarını sürdüren Öğrenci Temsilciliklerinde ve etkinliklerimizde, eğitim hayatınız süresince sizlerle birlikte olmaktan gurur duyacağız. Sizler mesleğimizin ve meslek Odamızın geleceğisiniz. Mesleki ve teknik olarak gelişmek ve dayanışma faaliyetleri içerisinde bulunmak için tüm gıda mühendisliği bölümü öğrencilerimizi, öğrenci komisyonlarımıza bekliyor, yeni bir yaşama merhaba derken eğitim ve öğretim hayatınızda başarılar diliyoruz.

 

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI

14. Dönem Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 1092