TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER’i makamında ziyaret ettik

Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER’i makamında ziyaret ettik
MERKEZ
Yayına Giriş: 04.08.2023 Son Güncelleme: 04.08.2023

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Yaşar ÜZÜMCÜ, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Funda UYAR ÖZPINAR ve Oda Müdürümüz Esef ÖZAT, Tarım Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER’i makamında ziyaret ettiler. Dr. DİLBER'i yeni görevine başlamasından dolayı tebrik ederek başarı dileklerimizi ilettik.

Genel Müdürlüğe yaptığımız ziyaret sırasında meslektaşımız olan Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı Selim KAPLAN ve Gıda Kontrol ve Laboratuvarlar Daire Başkanı Mehmet MENDERİS ile de görüşmeler gerçekleştirdik.

Yapılan görüşmelerde 30 BG ve 10 kişinin altında işçi çalıştıran küçük gıda işletmelerinde yaşanan gıda güvenliği sorunları ve bu işletmelerde “Yetkilendirilmiş Gıda Danışmanlığı” sisteminin uygulanması, Hijyen Eğitim Yönetmeliğinde mesleğimize karşı yapılan hatalı yaklaşımlar, Gıda ve yem işletmelerinde çalıştırılması zorunlu meslek mensuplarının belirlenmesine dair tebliğ de yer alan sorunları ile hastane, okul, askeriye gibi toplu tüketim yerlerinin oteller ve yurtlarda olduğu gibi ÇZP uygulamasına dahil edilmesi gerektiği gibi mesleğimizi ve meslektaşımı ilgilendiren konular görüşülmüştür. Kamuda ve özel sektörde meslektaşlarımızın istihdamını arttırmak noktasında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Dr. Ersin DİLBER'e ve meslektaşlarımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 921