TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ PROJESİ BAŞVURU DUYURUSU

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ PROJESİ BAŞVURU DUYURUSU
İSTANBUL
Yayına Giriş: 06.06.2022 Son Güncelleme: 06.06.2022


TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, Günlük konuşma pratiği kazanmak, mülakat görüşmelerinde yardımcı olmak ve İngilizcenizi konuşarak geliştirmek için İngilizce konuşma Kulübü projesini başlatıyoruz.

İngilizceyi hayatına dâhil edemeyen, iş ilanında İngilizce istenildiğinde ne yapacağım bilemeyen, zorlanan üyelerimiz için başlattığımız proje ile İngilizce ‘ye karşı olan bütün önyargılarımızı kırıyoruz konuşarak öğreniyor, öğrenerek de İngilizce konuşuyoruz!

Başvuru ve ayrıntılar aşağıdadır. 

Katılımlarınızı Bekleriz.

  

 Projenin Amacı 

📌 Özgüven

Gıda Mühendislerinin ve bölüm öğrencilerinin toplum önünde İngilizce konuşma yetkinlikleri ve özgüvenlerini artırarak, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak.

📌 Vizyon
İngilizcenin günlük hayata ve iş hayatına dahil edilmesi konusunda teşvik oluşturarak mesleki vizyonun gelişimine katkıda bulunmak.

📌 Dayanışma
Gıda Mühendislerinin meslektaşlarıyla bağlantı kurabilecekleri ve iletişimlerini arttıracağı bir ortam sunarak mesleki iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek.

📌 Mentörlük
Kariyer basamağında İngilizce sayesindeki fırsatlar konusunda özellikle öğrencilere/ yeni mezunlara mentörlük etmek.
 

 Projenin Hedefleri

1. Adım
Haftanın her Salı günü bir araya gelerek ortalama 1,5 – 2 saat sürecek İngilizce konuşma pratikleri gerçekleştirmek. Katılımcı sayısını kaydederek performans ölçümlemek ve know-how`lar elde etmek,

2. Adım
Yıl içinde en az 5 kişi olmak üzere İngilizce konuşma kulübü liderliğinde Yurtdışından ya da Türkiye`den konuklar ile " İngilizcenin kariyer yolculuğunda önemi ve Fırsatlar" konu başlıklı söyleşiler ile İngilizcenin mesleki gelişim ve kariyer yolculuğunda önemini vurgulamak ve ilham olmak.

3. Adım
Bir araya gelip konuşma pratiğinin yanı sıra yıl içinde belirli zamanlarda odada etkinlikler düzenlenerek "oyunlaştırarak öğrenme"  yöntemiyle ile interaktif workshoplar düzenlemek.

Projeye Başvuru yapmak için odaya üye olunması zorunludur. ( oda üyeliği bulunmayanlar projeden yararlanamaz)


Aşağıdaki linkte yer alan başvuru formu doldurup gönderdiğiniz takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.  (Katılım başvuru sırasına göre alınacaktır.)

 Başvuru Formunu Doldurmak İçin Tıklayınız

  

Moderatör                 : Handan KET / Gıda Mühendisi
Saat ve Gün              : 19.00 - 21.00 saatleri arası haftanın her Salı günleri
Grup Sayısı               : 20 Kişiden Oluşur
Yer                            : TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Adres                        : Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad. No: 14 Adıgüzel Çarşısı K:1 D:1 Şişli /İstanbul

 Not:  Programımız Kontenjanla Sınırlıdır.   

Okunma Sayısı: 402