TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

KAFKAS ŞEKERLEME ÇALIŞANI YALNIZ DEĞİLDİR

KAFKAS ŞEKERLEME ÇALIŞANI YALNIZ DEĞİLDİR
MERKEZ
Yayına Giriş: 06.03.2015 Son Güncelleme: 06.03.2015

Kafkas Şekerleme Çalışanı Yalnız Değildir

Gıda sektöründe Türkiye‘nin dünyaya açılan kapılarından birisi olan Kafkas Şekerleme AŞ. çalışanlarının sendikalı çalışma hayatı, şirket yönetiminin çağdışı yaklaşımları ile engellenmeye çalışılmaktadır. Şirket adına yaratılan ortak değerin paydaşı olan çalışanların emeklerini yok sayan bu tutum işten çıkarmalarla kendini göstermiştir.

Çalışanların Anayasal haklarını kullanarak sendikalı çalışma girişimleri işveren tarafından gözdağı verme, korkutma, sindirme ve yıldırma politikaları ile engellenmeye çalışılmaktadır.

Tek Gıda-İş çatısı altında örgütlenen çalışanların iş barışını bozacak şekilde işten çıkarılmaları kabul edilemez bir uygulamadır. "İstihdamı Zorunlu Personel" kapsamında çalıştırılan üyemizle birlikte oda üyesi olan meslektaşlarımızın ve tüm Kafkas Şekerleme çalışanlarının bu haksız uygulamaya karşı başlatmış oldukları onurlu mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu bildiririz.

Daha yaşanabilir bir Türkiye için iş barışının sağlanması gerektiğini, firma yönetiminin bu anlaşılmaz tavrından vazgeçerek markalaşma sürecinde emeği geçen tüm çalışanlarına çağdaş demokrasinin gereği olarak sendikalı ve örgütlü çalışma modelinin yadsınmaz bir gerçek olduğunu anlaması ve işten çıkardığı tüm çalışanlarını işbaşı yaptırarak yeni bir barışın altına imza atması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

İşten çıkarılan Gıda Mühendislerinin, üyesi oldukları meslek örgütü TMMOB Gıda Mühendisleri Odası olarak bu sürecin takipçisi olacağımızı "Kafkas Şekerleme Çalışanının Yalnız Olmadığı"nı basın ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 377