TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

MESLEK KOÇLUĞU PROJESİ2PROJE DÖNEMİ BAŞVURULARI BAŞLADI SON KATILIM TARİHİ: 28 NİSAN 2021

MESLEK KOÇLUĞU PROJESİ2PROJE DÖNEMİ BAŞVURULARI BAŞLADI SON KATILIM TARİHİ: 28 NİSAN 2021
BURSA
Yayına Giriş: 22.04.2021 Son Güncelleme: 22.04.2021

 

MESLEK KOÇLUĞU PROJESİ

2.PROJE DÖNEMİ

BAŞLIYOR…

 

Kıymetli Meslektaşlarımız,

 

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından hayata geçirilen

‘`MESLEK KOÇLUĞU PROJE``mizin 2.PROJE DÖNEMİ kayıt başvuruları başlamıştır.

 

Bu proje; Odamız Üyesi Gıda Mühendisi ile Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümlerinde okuyan meslektaş adayı öğrencilerimizin, kura yöntemi eşleştirilmesi ile başlar.

 

Projenin amacı; özel olan ve özellikleri farklı olan her bir öğrenci arkadaşımızın geleceklerini şekillendirmeye başladıkları öğrencilik dönemlerinden itibaren kendilerini yalnız hissetmemeleri ve meslekteki hangi alanların hangi sektörlerin kendi kişiliklerine uygun olduğunun tespit edilmesinde yardımcı olmak, bu doğrultu da ilerlerken ışık tutamaktır.

 

Her meslek dalında olduğu gibi, Gıda Mühendisliği öğrencileri de iş bulamama endişesi ile mezun olmakta ve endişe ile hayata atılmaya çalışan meslektaşlarımız iş bulduktan sonra ise iş hayatında da adaptasyon sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. İşveren karşısında daha güçlü ve kendinden emin bir tutum sergilemeleri, kariyer hedeflerini gerçekleştirmeleri açısından bu proje büyük önem taşımaktadır. Okul hayatında edinilen teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi için en büyük destek yine meslektaşlarımızla yapacağımız dayanışmanın sonucu ile gerçekleşeceği inancındayız.

Bu nedenle, çalışma hayatlarında karşılaşabilecekleri her türlü teknik ve pratik anlamdaki sorunlarını çözebilecek, mesleki anlamda en doğru yolu seçmelerinde yardımcı olabilecek kişinin, sektörün içinde yer alan deneyimli meslektaşları (gıda mühendisleri) olacağı inancındayız ve bu neden üye-öğrenci eşleşmesi yani ‘`MESLEK KOÇLUĞU PROJE``mizin ‘`2.PROJE DÖNEMİ``ni, siz kıymetli meslektaşlarımızın destekleri ile hayata geçiriyoruz.

 

Proje süresi 01 Mayıs 2021 – 31 Temmuz 2021 olmak üzere 3 aylıktır.

 

Projeye destek vermek isteyen siz değerli üyelerimizin 28 Nisan 2021 Perşembe gününe kadar aşağıdaki proje katılım form linkine tıklayarak doldurmanız gerekmektedir.

 

Proje katılım linki:

https://forms.gle/Wi6g9R8nmEohA27o9

 

 

Katılımınız ve yanıtınızın olumlu olacağını umarak, desteğiniz için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Saygılarımızla,

 

Serkan DURMUŞ

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

Bursa Şube Yönetim Kurulu A.

Şube Başkanı

 

Dosyalar
Okunma Sayısı: 312