TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ DR SERACETTİN ÇOM ZİYARET EDİLDİ

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ DR SERACETTİN ÇOM ZİYARET EDİLDİ
MERKEZ
Yayına Giriş: 29.06.2010 Son Güncelleme: 29.06.2010

29 Haziran 2010 Salı günü Yönetim Kurulu Başkanımız R. Petek ATAMAN, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Fatmagül TUNCER, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Taylan KIYMAZ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Bediha DEMİRÖZÜ, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Seracettin ÇOM ‘u makamında ziyaret etti.

Yeni Dönem Yönetim Kurulumuzun yaptığı nezaket ziyaretinde Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunulmuş; Bakanlıkça yayımlanmak üzere olan Halk Sağlığı Laboratuarlarının Kuruluş ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik Taslağı ile ilgili olarak Oda görüşlerimiz iletilmiştir. 

Görüşmede ayrıca, yıllardır basımını ve dağıtımını yaptığımız, Bilinçli Gıda Tüketimi broşüründen yola çıkarak; Sağlık Bakanlığı ve Gıda Mühendisleri Odası ortaklığı ile sektör çalışanlarına ve tüketicilere yönelik olarak ayrı ayrı gıda güvenliği konusunda bilgilendirici kitapçıklar hazırlanması görüşü oluşmuştur. Bu doğrultuda taslak yaklaşım oluşturularak, toplantı yapılmasına karar verilmiştir.

Okunma Sayısı: 1686