TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

“TARIM VE GIDANIN GELECEĞİNDE YEREL YÖNETİMLERİN ROLÜ” KONULU PANEL DÜZENLENDİ

“TARIM VE GIDANIN GELECEĞİNDE YEREL YÖNETİMLERİN ROLÜ” KONULU PANEL DÜZENLENDİ
MERKEZ
Yayına Giriş: 27.05.2024 Son Güncelleme: 27.05.2024

Gaziantep İl Temsilciliğimiz ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesinin birlikte düzenlediği “Tarım Ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu panel 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında ŞKM Ömer Asım Aksoy Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Panel,  Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Uğur TOPRAK, Gaziantep İl Temsilcimiz Onur AYDIN, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Yusuf YILMAZ, Gaziantep Büyükşehir Başkanvekili Arif SEÇKİN, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Arkın BEREKETOĞLU, Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Nihat ŞAHİN’in açılış konuşmaları ile başladı.

 Ankara Üniversitesi önceki rektörü Prof. Dr. Cemal TALUĞ'un oturum başkanlığında gerçekleşen panelde; TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ “Tarımda Merkezi Yönetim ile Yerel Yönetimlerin Yeri”, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Gıda Daire Başkanı Kenan SEÇKİN “Gaziantep’te Hassas Tarım Uygulamaları”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet ATALIK “İstanbul Tarımında İBB Farkı” ve Odamız Adana Şube Başkanı Şehmus ALPARSLAN “Gıda Tedarik Zincirinde Yerel Yönetim Uygulamaları” başlıklı sunum yaptılar.

26 Mayıs 2024 Pazar günü ise Antep üyelerimizin katılımı ile bir kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıda üyelerimiz ile oda ve meslek üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Okunma Sayısı: 253