TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

TMMOB 41 OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

MERKEZ
Yayına Giriş: 31.05.2010 Son Güncelleme: 31.05.2010

 

TMMOB 41. Olağan Genel Kurulu 27-29 Mayıs 2010 tarihlerinde Kocatepe Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirildi. 30 Mayıs Pazar günü ise TMMOB Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelikleri için seçimler yapıldı.

Genel Kurul sürecinde, TBMM gündeminde olan Yasa Tasarısına karşı, Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası  tarafından ortaklaşa hazırlanan bir bildiri, tüm TMMOB delegelerinin katılımıyla,  Odamız Başkanı Petek Ataman tarafından  basınla paylaşıldı. Basın açıklamasının ardından topluca Maden Anıtı ziyaret edilerek, Zoguldak‘ta yaşanan ihmaller protesto edildi.

Odamız TMMOB delegelerinin büyük bir çoğunlukla katılım sağladığı Genel Kurul sonucunda yayınlanan sonuç bildirgesinde;  "Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Yem Kanun Tasarısı"nın yasalaşması durumunda gıda güvenliği ve halk sağlığı konularında yaratılacak tehlikenin yanı sıra 15.000‘in üzerinde ziraat, gıda ve kimya mühendisi işsiz kalacaktır. Mühendissiz gıda işletmeleri öngören, halk sağlığını tehdit eden bu tasarıya karşı mücadele edilecektir." maddesi yer aldı.TMMOB 41. Olağan Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi için tıklayınız

Okunma Sayısı: 720