TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

TRT1 GÜLBEN PROGRAMIDÜZELTME TALEBİMİZ

TRT1 GÜLBEN PROGRAMIDÜZELTME TALEBİMİZ
MERKEZ
Yayına Giriş: 05.01.2012 Son Güncelleme: 05.01.2012

03.01.2012 tarihinde TRT-1‘de "Gülben" programında gıdalarla ve özellikle süt ve süt ürünleri ile ilgili olarak gündeme getirilen toplumu yanıltıcı bilgilendirmelere karşı Yönetim Kurulu Başkanımız Petek ATAMAN tarafından TRT-1 Kanal Koordinatörlüğü‘ne gönderilen yazı aşağıda yer almaktadır.

 

Sn. Bülent ATA,

Son zamanlarda gıda güvenliği ile ilgili olarak ve özellikle süt ve süt ürünlerine yönelik olarak konu uzmanı olmayan kişilerce tüketiciyi yanıltıcı bir kampanya yürütülmektedir. Bu kampanya ne yazık ki tüketicileri kayıt dışı üretilmiş ürünlere itmekte, gerçek risklerden de uzaklaşmalarını sağlamaktadır.

TRT 1‘de 3 Ocak tarihinde yayımlanan Gülben Ergen tarafından sunulan "Gülben" adlı programda da aynı sıkıntı yaşanmıştır. Odamız ve konu uzmanı bilim adamları bu bilgi kirliliğine karşı her şekilde mücadele etme kararlılığındadır. Bir kamu kanalı olan TRT‘nin de yayınlarında aynı sorunun yaşanması son derece üzücüdür.

Size bu konuda uzmanlarla birlikte yaptığımız basın açıklamasının haberini, bu konuya yönelik olarak medya yetkililerine ilettiğimiz yazıyı ve bir başka kanala gönderdiğimiz tekzip metnini iletiyorum.

Bir kamu kanalı olan TRT‘nin konuya hassasiyetle yaklaşacağına ve tekzibe gerek kalmadan sorunu çözecek adımlar atacağına inanıyorum.

Desteklerinize peşinen teşekkür eder, konu üzerindeki değerlendirmeleriniz ve atılan adımlar konusunda bilgi beklediğimi ekleyerek saygılar sunarım.

Petek ATAMAN

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

Başkanı

Okunma Sayısı: 1221