TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

ÜYELERİMİZE İNDİRİMLİ AKARYAKIT ALMA İMKANI DEVAM ETMEKTEDİR

ÜYELERİMİZE İNDİRİMLİ AKARYAKIT ALMA İMKANI DEVAM ETMEKTEDİR
MERKEZ
Yayına Giriş: 24.01.2024 Son Güncelleme: 24.01.2024

Üyelerimizin indirimli akaryakıt alabilmesini sağlamak amacıyla Odamız ile TOTAL ENERGIES firması arasında imzalanmış olan protokolün geçerliliği devam etmektedir. Protokole göre TOTAL ENERGIES firmasından akaryakıt alacak üyelerimize % 3 indirim yapılacaktır.

Başvurunun nasıl yapılacağı ve sürecin işleyişi hakkında bilgi aşağıda yer almaktadır.

 

Üyelik ve Kart Başvurusu

 1. https://orsap.yakitofisi.com/account/apply?r2=GMO adresine tıklayınız.
 2. Sitedeki formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. (Şirket başvurusu değilse vergi numarası yazılmasına gerek yoktur.)
 3. Referans kısmı GMO olarak kalmalıdır.
 4. Cihaz tipi olarak kart seçilmelidir. Halka seçilse dahi kart gönderilecektir.
 5. Araçları tanımla kısmında evet seçildikten sonra plaka ve yakıt bilgisi girilecektir.
 6. Üyelik sözleşmesi onaylandıktan sonra başvuru tamamlanabilir.
 7. Başvurunuz onaylandıktan ve kartınız basılmaya başladıktan sonra size bildirim@yakitofisi.com adresinden dönüş yapılarak onay bilgisi gelecektir. Gelen bu e-postadaki linke tıklayarak şifre oluşturmanız gerekmektedir.

Kart Teslim ve Kullanım Detayları

 1. Kartınız başvurudan yaklaşık 10 gün sonra adresinize gönderilecektir.
 2. Kartınızı aldıktan sonra https://orsap.yakitofisi.com adresine formu doldururken oluşturduğunuz kullanıcı adınız (eğer değişiklik yapmadıysanız e-posta adresiniz) ve e-posta adresinize gelen onay linkinde oluşturduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz.
 3. Bu web sitesinin yanı sıra “Yakıt Ofisi Uygulaması”nı App Store ve Google Play’den telefonunuza indirerek de kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Ön Provizyon Çalışma Şekli 

 1. Tüm araç filonuz için sizin belirleyeceğiniz tutarda örneğin 2.000TL tutarında tek ön provizyon çekilerek yakıt alımınız aktif edilecektir. 20 günde bir eskisi iptal edilerek, yeni ön provizyon alınır.
 2. Tek seferde belirlenen ön provizyon tutarından fazla örneğin 2.000TL'den fazla yakıt alınamaz. Provizyon aktifse 2.000TL'ye kadar ikinci kez yakıt alımı yapılabilir ve tekrarlanabilir.
 3. Her yakıt alımında sistem yakıt alınan tutarın indirimli halini kredi kartından tahsil eder.
 4. Kredi kartından alınan bir hatadan dolayı tahsilat yapılamaz ise daha önce alınmış olan ön provizyon üzerinden tahsilat denenir, tahsilat yapılırsa akabinde yeni bir ön provizyon alınır.
 5. Tahsilat yapılamaz ya da yeni ön provizyon alınamaz ise tüm araç filosunun yakıt alımı kapatılır.  Sistem tarafından belirli zamanlarda ön provizyon alımı denenir. Üye istediği zaman sistemden ön provizyon almayı deneyebilir.

Faturalandırma Şekli 

 1. Yakıt alımları toplu olarak 10 günde bir tarafınıza fatura edilir. Faturalar mail olarak iletilir ve sistemden erişilebilir.
 2. Başvuru sahibine ait birden fazla kredi kartı tanımlanabilir. Kartlara öncelik sırası verilebilir, kredi kartları plaka bazlı tanımlanamaz.
 3. Sistemden araçlarınızın yakıt alımlarını takip edebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular:

 1. Yakıt almadan kartımdan 2.000 TL çekildi sebebi nedir?
  Yanıt: Aracınıza yakıt verebilmek için sistem kredi kartı limitinize 2.000 TL bloke koymaktadır. Bu ön provizyon gerçek bir tahsilat değildir, kredi kartınız borçlandırılmaz. Yakıt alındıktan sonra indirimli tutar gerçekten tahsil edilerek kredi kartınız borçlandırılır.  
 2. Yakıtmatik elime ulaşmadan farklı biri yakıt alabilir mi? 
  Yanıt: Plakaya tanımlı olduğundan alamaz. İşlem sırasına göre Yakıtmatik elinize ulaşmadan kredi kartınızı tanımlamayınız. Sistemden istediğiniz zaman (kaybettiğinizde) Yakıtmatik kartı pasif yapabilirsiniz.
 3. İki aracım var ödemelerini farklı kartlardan yapabilir miyim? 
  Yanıt: Hayır, plaka bazlı kredi kartı tanımlanmamaktadır. Diğer araç için farklı bir kişi üzerinden başvuru yapılabilir.
 4. Yakıtmatik kartı nereden alabilirim? 
  Yanıt: Adresinize kargolanmaktadır, öncesinde adres bilgisi teyit edilecektir.
 5. Yeni aracım için yeni kart talebim var ne yapmalıyım?
  Yanıt: Yakıtofisi sisteminden; Cihaz Yönetimi / Cihaz istekleri/ Yeni istek / Cihaztipi: Kart / Yakıt tipi ve adres bilgisi yazılarak / İstek Yap tuşlayabilirsiniz.
 6. Mevcut kartımın plakasını ve yakıt tipini değiştirebilir miyim?
  Yanıt: Evet, operasyon@orsap.com.tr adresine mail atarak talebinizi iletebilirsiniz.
 7. Başvuruyu eksik/hatalı doldurdum, nasıl düzeltebilirim? ;
  Yanıtoperasyon@orsap.com.tr adresine mail atarak bilgilerinizin güncellenmesini talep edebilirsiniz

 

Okunma Sayısı: